Obowiązkowe przedmioty w szkole średniej

Publikacja Nowej Ery “Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” skupia się przede wszystkim na epoce romantyzmu. Ten okres bardzo wpłynął na przyszłe pokolenia. Autorki tejże pozycji zadbały o to, by była ona jak najbardziej atrakcyjna. Warto się z nią zapoznać i sprawdzić to, co ma do zaoferowania. Dzięki niemu lepiej poznacie utwory romantyczne.

“Ponad słowami. Część pierwsza” – podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum jako interesująca publikacja do studiowana języka polskiego


Czytanie lektur wydaje się być mało pociągające interesujące. Często nie zawsze rozumiemy motywy, jakie są w nich zawarte. Pomocne w tym przypadku mogą okazać się różnego rodzaju podręczniki. To dzięki nim i ich bogatej szacie graficznej możemy poznać obowiązkowe lektury z zupełnie innej strony. Znajdują się tam fragmenty tekstów oraz zadania do nich. Wzmacnia to umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz tworzenia rozbudowanych wypowiedzi pisemnych. Tak dzieje się w przypadku publikacji “Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1”. Ta książka poświęca całkowitą uwagę epoce romantyzmu. Będziecie mieli więc okazję zapoznać się twórczością Krasińskiego,  Mickiewicza, Norwida oraz Słowackiego. Poznacie najsłynniejszą powieść epistolarną na świecie, czyli “Cierpienia młodego Wertera”. W podręczniku znajdują się również ciekawe teksty, w których są odniesienia do romantycznych utworów literackich.

Pozycja “Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” kładzie nacisk również na gramatyczne aspekty języka polskiego. Uczy również, jak samodzielnie tworzyć różnego rodzaju wypowiedzi, co może być pomocne podczas pisania egzaminu maturalnego.