Podręczniki Nowa Era. Co sprawia, że są tak popularne?

Publikacja “Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” została napisana z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych (https://www.taniaksiazka.pl/ponad-slowami-jezyk-polski-podrecznik-do-2-klasy-liceum-ogolnoksztalcacego-i-technikum-czesc-1-zakres-podstawowy-i-rozszerzony-szkoly-ponadpodstawowe-anna-rowny-p-1386259.html). Przedstawia ona utwory literackie, które rozsławiły epokę romantyzmu. Autorki omawianej  książki dołożyły największych starań, by przyciągnąć wymagających uczniów oraz nauczycieli.

Podręcznik do języka polskiego dla 2 kasy liceum i technikum (część pierwsza) “Ponad słowami” – nie taki romantyzm straszny jak go inni przedstawiają

Romantyzm to niesamowicie ciekawa epoka. Wywołuje mnóstwo różnego rodzaju kontrowersji. Jedni ją  bardzo kochają, inni zaś nienawidzą. Rodzą się spory, w których ludzie debatują nad tym, który poeta (Mickiewicz lub Słowacki – rzecz jasna) był lepszy. Podręczniki do języka polskiego pozwalają poznać najsłynniejsze utwory tych oraz innych autorów. Dzięki publikacji “Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” uczniowie będą mieli okazję nauczyć się samodzielnej interpretacji utworów takich, jak  “Król Olch”, “Dziady”, “Kordian” albo “Nie-Boska komedia”. Pojawiły się tam również utwory dodatkowe, które pozwolą szerzej spojrzeć na daną epokę i zrozumieć ją.

W podręczniku do 2 liceum i technikum “Ponad słowami. Język polski. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” można się dopatrzeć bloków tematycznych. Dotyczą one najważniejszych postaci literatury i sztuki romantyzmu. Są to przede wszystkim:

  • Juliusz Słowacki,
  • Aleksander Fredro,
  • Adam Mickiewicz,
  • Johann Wolfgang von Goethe,
  • Zygmunt Krasiński,
  • Cyprian Kamil Norwid.

Ciekawostką jest to, że w książce tej znalazły się fragmenty jednej z najsłynniejszych sag, czyli “Wiedźmina”. Można doszukać się w niej nawiązania do romantyzmu. Dzięki temu analizowanie lektur będzie o wiele ciekawsze.